Tag : антонио конте

Спорт Фудбал

Конте обожува да пазари во Премиер лигата, следна цел е ѕвезда на Арсенал

Слободен печат
Екипата на Интер сезонава заедно со Лацио ќе се обидат да ја прекинат осумгодишната доминација на Јувентус во Серија А, но тренерот на „нероаѕурите“ Антонио...
Спорт Фудбал

Лукаку: Конте ми кажа дека сум ѓубре

Слободен печат
Ромелу Лукаку за време на летниот преоден рок пристигна во Интер од Манчестер јунајтед и е најзаслужен што „нероаѕурите“ се главен конкурент на Јувентус за...
Спорт Фудбал

Конте во Интер си донесе еден од омилените фудбалери

Слободен печат
Искусниот 29-годишен играч минатата година исто така како позајмен играч ја помина во Фенербахче каде соиграч му беше македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, а во Интер...
Спорт Фудбал

Последен поздрав, се исполнува ли желбата на Антонио Конте!? (ВИДЕО)

Слободен печат
Не беше стартер во премиерлигашкото дерби во саботата, Ливерпул славеше со 0:1, ги одигра последните 25 минути во поразот на лондонскиот клуб како замена за...
Спорт Фудбал

КАКОВ ИКАРДИ: Еспозито со еден потег ги ОДУШЕВИ сите навивачи на Интер!

Слободен печат
Себастијано Еспозито на само 12 години се пресели од помладите категории на Бреша во редовите на Интер. Во досегашниот дел од сезоната имаше по три...
Спорт Фудбал

Интер го тужи „Кориере дело Спорт“

Слободен печат
Најтиражниот спортски весник во Италија, „Кориере дело Спорт“ објави писмо на еден навивач во кое Конте беше нарекуван со погрдни имиња, а учинокот на Интер...
Спорт Фудбал

Конте ќе има страшен напаѓачки тандем на „Џузепе Меаца“!? (ФОТО)

Слободен печат
Според белгиските медиуми, Интер гледа кон Дрис Мертенс (тимскиот колега на Елиф Елмас во Наполи) како можно засилување наредното лето. На тој начин би бил...
Спорт Фудбал

Конте ги советува фудбалерите како да имаат секс

Слободен печат
Антонио Конте го презеде Интер на почетокот од сезоната и веднаш го направи главен фаворит за титулата во Серија А заедно со Јувентус. Неговиот перфекционизам...
Спорт Фудбал

Конте доби куршум во коверт

Слободен печат
Според италијанските медиуми, тренерот на Интер добил заканувачко писмо, а во ковертот се наоѓал и куршум. Веднаш е отворена истрага, се прегледуваат безбедносните камери во...
Спорт Фудбал

Конте опоменат од челниците на Интер

Слободен печат
По поразот на Интер од 3:2 на гостувањето кај Борусија Дортмунд, Антонио Конте имаше свое шоу на прес конференцијата во кое ги обвини челниците на...