Конечно свадба: Готвачот Марк Де Јонг „рипна во тавче“

Instagram
принтскрин / инста

Марк Де Јонг одлично ѝ е познат на јавноста по своите кулинарски умешности, но и по шоуто „Брза кујна“ каде со неговиот колега Никола Мишковски и гостите секој ден ги докажуваат готварските вештини.

Приватно Марк долго време беше во врска со Василка Димовска, врска која викендов е крунисана со брак.

Instagram
Фото: Принтскрин / Instagram

Свадбата со сите македонски нишани се одржа во ресторанот „Камник“ а поради актуелните ковид-мерки присуствуваа мал број гости. Сепак невестата блескаше во прекрасната венчаница, а младоженецот кој има македонско-белгиско потекло, не ги остави свирачите ни минута да одморат и од среќа се качи на тапанот.

instagram/printscreen
Фото: Принтскин / Instagram

Инаку Марк зад себе има еден брак од кој има две возрасни деца, а сликите и кусо видео од свадбата на својот инстаграм-профил сподели токму неговиот син Микаел Де Јонг.

Фото: Инстаграм
Фото: Принтскрин / Instagram
Видео на денот