КОНЕЧНО ПОБЕДА: Хјустон славеше на гости кај шампионот

Хјустон рокетс извојува победа против Торонто репторс во најинтересниот натпревар во НБА лигата, одигран рано утрово.

Тексашаните, на тој начин, ја прекинаа серија од три гостински порази по ред.

Канадскиот тим во одбраната се фокусураше на неутрализација на Џејмс Харден, постојано го удвојуваа, па затоа „брадата” даде за него скромни 23 поени.

Но, „ракетите” покажаа дека имаат и други квалитетни играчи, па Расел Вестбрук направи трипл-дабл, Бен Мек Лемор уфрли 28 поени, а Пи Џеј Такер имаше 18 поени и 11 скока.

Резултати од натпреварите од НБА лигата одиграни ноќта четврток кон петок: Вашингтон – Филаделфија 119:113, Њујорк – Денвер 92:129, Торонто – Хјустон 109:119, Њу Орлеанс – Феникс 132:139.

Прочитајте и...  Лавринович со лакт го нокаутираше противничкиот центар! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Лион не можеше да добие поголемо засилување пред Јуве!

Слободен печат

Бабиќ го потврди комплетниот состав на Еурофарм Пелистер (ФОТО)

Слободен печат

Работнички го промовираше Фахрудин Ѓурѓевиќ

Слободен печат

Новата сезона во Серија А ќе започне на 19 септември

Слободен печат

Лавринович со лакт го нокаутираше противничкиот центар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Двајца ја делат титулата најдобар тренер во НБА!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Агентот на Елмас: Македонецот ќе биде подготвен за Барселона!

Слободен печат

Има само 17 години и најавена клаузула од 400 милиони евра!

Слободен печат

Ги загуби нервите: После лошиот удар, направи скандал на СП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион Вардар со 21 играч во новата сезона

Слободен печат

Кој ќе ја освои ЛШ: Аталанта со поголеми шанси од Барса и Реал!

Слободен печат

Интер со Алексис Санчез во Лига Европа

Слободен печат