Концертна журка со „Амадеус бенд“ во ресторан „Дион“ во Скопје

Фото: Промо

Најпопуларниот музички состав „Амадеус бенд“ кој повеќе од 20 години ниже хитови и прави спектукаларни концерти и настапи во целиот регион, на 17 март, четврток, со почеток во 20:00 часот во скопскиот ресторан „Дион“ ќе одржи уште еден незаборавен настап во живо.

Спектакуларна журка на која Џаја и екипата ќе ги изведат своите најголеми хитови и концертно ќе ја промовираат новата песна „Београд“ на која за последен пат свири нивниот трагично починат член, тапанарот Бојан Златановиќ – Токан, кој пред две години го загуби животот од коронавирусот.

Настапот на „Амадеус бенд“ е настан на кој кога еднаш се присуствува, постојано се раскажува, а нивниот следен – не се пропушта.

Бројот на места е ограничен, затоа не пропуштајте да резервирате на: 072/ 222 – 445

Настанот ќе биде организиран според сите важечки протоколи за ковид-19.

 

Видео на денот