10 C
Скопје

Кој ќе го победи Бруклин, Грифин им се приклучи на Дурент, Ирвинг и Харден

Првиот избор на драфтот во 2009 година, Блејк Грифин е нов член на Бруклин нетс кој главен фаворит за освојување на титулата во НБА лигата. Грифин потпиша договор со крајот на сезоната и ќе им се приклучи на Кевин Дурент, Кајри Ирвинг и Џејмс Харден во обидот да ја освојат титулата.

Блејк Грифин најголемиот дел од кариерата го помина во ЛА Клиперс, и има шест настапи на ол-стар натпреварите, а неодамна го раскина договорот со Детроит пистонс за кого настапуваше од 20018 година.
Оваа сезона, Грифин просечно постигнува по 12.3 поени, 5.2 скока и 3.9 асистенции по натпревар.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Неверојатниот Кари собори рекорд на Вилт Чембрлен

Поврзани вести

Погоди две стативи и една пречка, Нејмар играч на мечот во Париз

Слободен печат

ВИДЕО: Европа ќе има нов шампион, елиминиран Баерн Минхен!

Слободен печат

Македонските надежи забележаа победа во контролниот меч со Црна Гора

Слободен печат

Македонскиот автомобилист Вуков тестираше во Муџело

Слободен печат

ВИДЕО: Олимпискиот комитет финансиски ќе го помага Бошко Стаменковски

Слободен печат

Клоп пред Реал: Не можеме да ја игнорираме одбраната, во спротивно ќе бидеме казнети!

Слободен печат

Остави Коментар