14 C
Скопје

Tag : бруклин нетс

Кошарка Спорт

Легендата Стив Неш нема дилеми: Јокиќ е МВП оваа година!

Слободен печат
Доцна синоќа во НБА лигата составот на Денвер загуби на домашен терен од Бруклин со конечен резултат 119:125. Најефикасни за Нетси беа Кевин Дурент кој...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Лејкерси во проблеми, Дончиќ подобар од супер тимот на Бруклин

Слободен печат
Далас маверикс успеа да го победи најдобриот тим во Источната конференција, Брулкин нетс со 113:109. Очекувано, во одлучувачките моменти, најдобар кај Далас беше Лука Дончиќ...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јанис ја доби шутерската пресметка со Дурент, на Лејкерс не им помага ниту Леброн

Слободен печат
Милвоки бакс и Бруклин нетс одиграа фантастичен натпревар во кој шоуто го „украдоа“ најдобрите играчи на двете екипи, Јанис Адетокумпо и Кевин Дурент. На крајот...
Кошарка Спорт

Поради проблеми со срцето, Олдриџ ја заврши НБА кариерата

Слободен печат
Ламаркус Олдриџ после 15 години на НБА терените, преку социјалните мрежи ја информираше јавноста дека одлучи да се пензионира.. Оваа одлука ја донесе после одигрувањето...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Лејкерси славеа во Бруклин, Мичел како легендарниот Карл Мелоун!

Слободен печат
Доцна синоќа во НБА лигата „езерџиите“ успеаја да забележат нова победа сезонава откако со 126:101 беа подобри од Нетси. Во екипата на Лос Анџелес Лејкерс...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Натпревар за историјата на Вестбрук

Слободен печат
Вашингтон визардс со 132:124 ја совладаа Индијана пејсерс во натпревар на кој Расел Вестбтук имаше трипл-дабл од 35 поени, 21 асистенција и 14 скокови. Вестбрук...
Кошарка Спорт

Олдриџ е новото засилување, НБА има нов супер тим!

Слободен печат
Сега Нетси можеби се одвојуваат како број еден за шампионскиот прстен во најсилната кошаркарска лига на светот. Менаџерот на Ламаркус Олдриџ (кој беше слободен агент)...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Нетси немоќни без Харден, Ирвинг и Дурент против Јута

Слободен печат
Доцна синоќа во НБА лигата Јута со резултат 118:88 убедливо славеше против Бруклин кој настапи без главните играчи Џејмс Харден, Кевин Дурент и Кајри Ирвинг....
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Кајри Ирвинг го сруши Бостон

Слободен печат
Кошаркарите на Бруклин нетс го совладаа Бостон селтикс со 121:109 во дербито на вечерта во НБА лигата. Предводник на Бруклин беше Кајри Ирвинг со 40...
Кошарка Спорт

Кој ќе го победи Бруклин, Грифин им се приклучи на Дурент, Ирвинг и Харден

Слободен печат
Првиот избор на драфтот во 2009 година, Блејк Грифин е нов член на Бруклин нетс кој главен фаворит за освојување на титулата во НБА лигата....