20 C
Скопје

Tag : блејк грифин

Кошарка Спорт

Кој ќе го победи Бруклин, Грифин им се приклучи на Дурент, Ирвинг и Харден

Слободен печат
Првиот избор на драфтот во 2009 година, Блејк Грифин е нов член на Бруклин нетс кој главен фаворит за освојување на титулата во НБА лигата....