Кирацовски: Се изгласа Законот за ЈО – последната алка во борба против организираниот криминал

„Овој закон претставува основна општествена потреба на правдата и правната држава! Одиме напред кон Европската Унија“ напиша Кирацовски.

„Во борбата помеѓу правдата и мафијата, конечно победи ПРАВДАТА! Предмалку, со двотретинско мнозинство се изгласа законот за Јавно Обвинителство, последната неопходна алатка за ефективна и ефикасна борба против организираниот криминал“ – напиша Александар Кирацовски на неговиот Фејсбук-профил.

„Овој закон претставува основна општествена потреба на правдата и правната држава! Одиме напред кон Европската Унија“ напиша Кирацовски.

Прочитајте и...  Респираторите донирани од Кралството Норвешка пристигнаа во државата

Прочитај повеќе

Трамп и Болсонаро разговараа за истражувањата за хидроксихлорокин

Слободен печат

Франција е на петто место по број на смртни случаи во светот

Слободен печат

Индија против наездата на скакулци се бори со дронови и противпожарни возила

Слободен печат

Австрија ќе ги отстрани нацистичките симболи од куќата на Хитлер, еве како ќе ја пренамени

Слободен печат

Се гласа масовно преку пошта во осум сојузни држави и во округот Колумбија

Слободен печат

ОН: Талибанците во Авганистан и натаму се во близок контакт со Ал Каеда

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Агенција за разузнавање: Директорот Еролд Муслиу не е член на ниту една политичка партија

Слободен печат

Путин потврди дека на напад со конвенционално оружје Русија може да одговори со нуклеарно

Слободен печат

Во Италија опаѓа бројот на смртните случаи од Ковид-19

Слободен печат

Тестовите на градоначланикот на Бутел се негативни на ковид-19

Слободен печат

Османи: Секој треба да си го штити својот праг за да не влезе вирусот во неговиот дом

Слободен печат

Истражување на Тајмс: Тајната на „балканскиот успех против коронавирусот“ и влијанието на бесеже вакцината

Слободен печат