5 C
Скопје

Tag : борба

Вести Македонија Слајдер

Влада: Решителни сме и храбри и имаме план и знаење да се справуваме со корупцијата и со криминалот

Слободен печат
Владата на Република Северна Македонија е цврсто решена да ја промени сликата и перцепцијата во борбата против корупцијата што е еден од главните приоритети на...
Вести Македонија Слајдер

Евроамбасадорот Гир на средба во ДКСК: Eфикасна борба против корупцијата e неопходна за напредок на земјата

Слободен печат
Ефикасна борба против корупцијата е неопходна за напредок на земјата и за подобар живот на граѓаните, напиша на Твитер евроамбасадорот Дејвид Гир по средбата со...
Вести Свет Слајдер

ДУРИ 10 МИЛИОНИ ДЕЦА ЗАГРОЗЕНИ ОД ГЛАД ВО АВГАНИСТАН: Војна, сиромаштија и пандемија ги оставаат во борба за гол живот!

Слободен печат
Околу 10 милиони деца во Авганистан годинава се изложени на ризик од недостиг на храна, соопшти денеска хуманитарната организација „ Save the Children “, барајќи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

По 14 спонтани абортуси поранешна Мис на светот роди близнаци

Слободен Печат
Поранешната Мис на светот Росана Дејвидсон (36) потврди дека родила момчиња близнаци откако претходно претрпела 14 спонтани абортуси. Манекенката се огласи на својот Инстаграм профил...
Вести Свет

Путин на виртуелен Самит на БРИКС: Борбата против ковид-19 мора да биде над политиката

Слободен печат
Борбата против коронавирусот треба да биде над политиката, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин на самитот на БРИКС, организација во која членуваат Бразил, Русија, Индија,...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Николас Кејџ во борба против демонските роботи во новиот тизер за хоророт „Willy’s Wonderland“

Слободен печат
Објавен е тизер трејлерот за претстојниот хорор филм „Willy’s Wonderland“, со оскаровецот Николас Кејџ во главна улога. Кејџ глуми тивок и повлечен скитник кој е...
Останатo Спорт

Хабиб не може без борба: Повторно ќе бидам на врвот!

Слободен печат
Хабиб Нурмагомедов е главната спортска вест овие денови. Откако уште еднаш доминантно ја одбрани титулата во УФЦ, тој веднаш објави дека се повлекува и нема...
Останатo Спорт

„Кралот“ на октагонот, Нурмагомедов: Ова беше мојата последна борба!

Слободен печат
Во ММА спектаклот кој долго се чекаше, Хабиб Нурмагомедов лесно го совлада Џастин Гејџи на „УФЦ 254“ настанот и забележа нова голема победа. Овој меч...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Во еден момент станав мала и безначајна: Анџелина Џоли пропаѓа поради Бред Пит! (ФОТО)

Слободен Печат
Поранешната холивудска двојка Бред Пит и Анџелина Џоли сѐ уште се борат околу старателството над нивните шест деца, а како одминува времето, ситуацијата станува сè...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поради пандемијата, Селена Гомез била во депресија: Тоа беше тешка борба!

Слободен Печат
Селена Гомез сподели искрено за тоа како почетокот на пандемијата на коронавирусот влијаел на нејзиното ментално здравје. Во интервју со д-р Вивек Мурти преку Инстаграм...