12 C
Скопје

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Најмалата ќерка на Доналд Трамп, Тифани, одвои скоро цела недела за да го прослави својот 27-ми роденден. Таа посетува клубови, ресторани, ужива во поголемо друштво на плажа, а бидејќи се забавува во едно од најголемите жаришта на коронавирусот во Флорида, гневните Американци направија специјален хаштаг за неа на Твитер, наречен „ByeTiffany“.

Фото: Профимедиа

Откако ги посети скоро сите клубови, таа се забавуваше со поголема група луѓе на плажа, каде ја придружуваше и нејзиното момче Мајкл Булос. Судејќи според фотографиите од папараците, во стаклената чаша од која пиеше Тифани имаше нешто посилно од кафе.

Фото: Профимедиа

Бидејќи не обрнуваше внимание на препораките за заштита и социјална дистанца, луѓето беа бесни на неа и активно го коментираа нејзиното однесување на Твитер и другите социјални мрежи. Еден од многуте коментари беше „Стави маска на лицето“!

Прочитајте и...  ФОТО | Кралицата Летиција, Џејми Ли Кертис и Александра Гранд: Познати дами кои не се срамат од седите влакна
Фото: Профимедиа

Од нејзините слики и снимки од роденденската забавата, твитерџиите направија видео монтажа. Видеото е спој од забавувањето на Тифани и роденденската прославата а вклучуваат и видеа што се случува во моментов во нејзината земја. Видеото стана вирално, проследено под хаштагот „ByeTiffany“.

Критичарите ја обвинуваат за нејзиниот недостаток на сочувство и емпатија во ова тешко време кога владее пандемијата на коронавирусот.

Поврзани вести

ФОТО | Миа Костова брутално искрена: Ролката ми е од Зара, а сакото од Бит пазар – Стил имаш или немаш, Шанел не те спасува

В.Т.

ФОТО | Од затвор директно на светките модни писти: Џереми Микс со наследникот кој е негова копија

Слободен печат

ФОТО: Брендот „Гучи“ им „објави војна“ на плагијаторите

Слободен печат

ФОТО | Кралицата Летиција, Џејми Ли Кертис и Александра Гранд: Познати дами кои не се срамат од седите влакна

Слободен печат

Канје Вест побарал од Ким да не биде присутна додека поминува време со децата: Дали Кардашијан се согласила на тоа?

Слободен печат

ФОТО: Северина во спортско издание кое наликува на стилот во анимираниот филм „Каменковци“

Слободен печат

Остави Коментар