Кадетите најдобри на турнирот во Бугарија

Новата кадетска репрезентација на Македонија предводена од Данило Брестовац го освои првото место на турнирот во Бугарија.

Во својот последен натпревар, одигран денеска, нашите репрезентативци славеа убедлива победа над екипата на Пирин со резултат 35:26 (17:12).

На ова се надоврза и победата на Романија над Бугарија, па Македонија на крајот заврши како прва, со две победи и едно реми.

Претходно нашите ракометни надежи ремизираа со Бугарија 25:25, а триумфираа над Романија (26:22).

За селекторот Брестовац, овој турнир стана прв филтер во формирањето на кадетската селекција на Македонија, која в година во Скопје ќе биде домаќин на Европското кадетско првенство – дивизија Б.

Прочитајте и...  Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Прочитај повеќе

Кој ќе биде шампион: Предвидете ги резултатите до крајот на сезоната во „Ла Лига“!

Слободен печат

Вождовац се шегува со македонските клубови на Твитер (ФОТО)

Слободен печат

И Кристијано Роналдо во „клубот“ на милијардери

Слободен печат

Чудна атмосфера во еден од најубавите европски стадиони! (ВИДЕО)

Слободен печат

После Барса, Гризман знае каде сака да ја заврши кариерата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат