5 C
Скопје

Tag : кадети

Спорт Фудбал

У17: Надежите со пресврт славеа против Босна и Херцеговина

Слободен печат
Кадетските репрезентативци на Македонија денеска во Скопје во пријателски натпревар со резултат 2:1 триумфираа над Босна и Херцеговина. Противникот дојде прв во водство со погодокот...
Спорт Фудбал

Јуниорите и кадетите со незгодни ривали во евроквалификациите

Слободен печат
Македонската репрезентација за играчи до 19 години ги дознаа противниците во квалификациите за Европското првенство кое ќе се одржи во Словачка во 2022 година. Нашите...
Останатo Спорт

Интервју Бобан Данов: Тимски до врвен резултат, да го подигнеме нивото на самбото во Македонија!

Многу помалку се објавуваат новости од боречките спортови, а уште помалку се слуша за самбото, со термин кое можеби преку ова интервју некој и првпат...
Кошарка Спорт

ФИБА: Во Скопје ќе се одржи кадетското ЕП во 2021 година!

Слободен печат
На седницата на Бордот, потврдена е пријавата на нашата федерација за организатор на Европското првенство од Дивизијата „А“ за кошаркари „Под 16“ години. Скопје и...
Вести Свет Слајдер

Трамп: Ставаме крај на ерата со бесконечни војни (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Претседателот на САД, Доналд Трамп, кој се соочува со критики поради најавата за повлекување на илјадници американски војници од Германија, им рече на дипломираните студенти...
Кошарка Спорт

ЕП: Кадетите во група со Шпанија и Италија

Слободен печат
Генералниот секретар Владимир Георгиевски, координаторот за млади категории во нашата федерација, Мирко Ивановски и координаторот за организација на настани, Јане Петковски, беа на „лице место“,...
Ракомет Спорт

Кадетите и јуниорите ги дознаа ривалите за ЕХФ шампионатите 2020

Слободен печат
Кадетската машка ракометна репрезентација денеска на извлекувањето во ЕХФ канцелариите во Виена ги доби своите противници за М18 ЕХФ шампионатот што ќе се одржи во...
Ракомет Спорт

Кадетите најдобри на турнирот во Бугарија

Слободен печат
Новата кадетска репрезентација на Македонија предводена од Данило Брестовац го освои првото место на турнирот во Бугарија. Во својот последен натпревар, одигран денеска, нашите репрезентативци...
Останатo Спорт

Скопје домаќин на Светската серија турнири во пинг понг

Слободен печат
Градот Скопје, во периодот помеѓу 8 и 12 октомври во СЦ „Борис Трајковски“ ќе биде домаќин на ИТТФ Светската јуниорска и кадетска серија од челенџ...
Спорт Фудбал

БАРСА НЕ ГУБИ ВРЕМЕ: Фати веднаш награден! (ФОТО)

Слободен печат
Ансу Фати има 16 години, роден во Гвинеја Бисао, спрема новите финансиски услови ќе заработува милион евра по сезона, трипати повеќе од сега во договорот...