• кадети

Македонските ракометни кадети со победа почнаа на „Шпаркасе Куп“

Успешен старт имаше македонската кадетска ракометна репрезентација на турнирот „Шпаркасе Куп“ во Мерциг, Германија. Избраниците на селекторот Раде Стојановиќ триумфираа во рамките од групата „Б“ против Австрија со 25:23. Најефикасен во нашата селекција беше Ненад Белистојаноски со девет голови, а шест имаше Марио Стојановски. В среда Македонија ќе има уште два натпревари, од 11.20 часот …

Македонските ракометни кадети со победа почнаа на „Шпаркасе Куп“ Read More »