Јувентус и Барселона ќе прават двојна размена - Слободен печат

Јувентус и Барселона ќе прават двојна размена

Доколку се реализира размената и двете екипи ќе бидат задоволни.

По неколкумесечни натегања и преговори, се чини дека Барселона и Интер се наоѓаат пред двојна размена. Првата работа е веќе завршена, Јувентус е заинтересиран за 19-годишниот напаѓач Алехандро Маркеш, кој настапува за вториот тим на Барселона.

Иако Маркеш е роден во Венецуела тој насапува за младата шпанска репрезентацијата. „Старата дама“ за возврат на „Камп Ноу“ ќе го испрати талентираниот Матијас Переира кој моментно настапува во Дижон како позајмен играч.

Втората размена која се очекува да се реализира до крајот на месецот се очекува да биде „бомбастична“. Иван Ракитиќ наводно се согласил да ја напушти Барселона и да се пресели во Јувентус во замена за италијанскиот репрезентативец Федерико Бернардески.

твитер

Ракитиќ го загуби местото во првиот тим на каталонците од Френки де Јонг, а слична е состојбата и со Бернардески кој од Маурицио Сари речиси и да не добива можност да игра.

Прочитајте и...  Уште еден доказ дека Погба сака да го напушти Јунајтед!?

Прочитај повеќе

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Остави Коментар

тринаесет − 9 =

Прочитај повеќе

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат

СЕКОЈА ЧЕСТ: Ѓоковиќ пред зграда во Белград игра тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса ја активира клаузулата на напаѓачот на Леганес!? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Лечиќ: Кошаркарите нека го израдуваат народот со победа над Естонците!

Слободен печат