„Јадранка“ на попуст: Нема интерес за јахтата на Тито

Црногорската влада објавила ново наддавање за продажба на јахтата на Тито „Јадранка“ и притоа ја намалила цената од 80.000 на 50.000 евра.

Најлуксузната јахта која Тито ја имал на располагање е изградена во 1977 година во хрватското бродоградилиште во Краљевици. Јахтата се наоѓа во пристаништето Бар.

Во јахтата, како што истакнуваат во црногорското Министерство за одбрана е вграден најквалитетен и најлуксузен материјал за тоа време, од махагони до тиковина, додека преградите се изработени од специјални челични легури.

Јахтата има три салони за дневен престој, два апартмани и две помошни кабини за гости. Имала 8 лежаи, а на дневен престој можела да прими 30 гости.

Медиумите во Подгорица велат дека претседателот на СФРЈ со неа пловел 24 пати.

Прочитајте и...  Полицајци синоќа правеле забава во кратовското село Куклица

Цената на „Јадранка“ е намалена бидејќи првото наддавање не привлекло голем интерес.

Прочитај повеќе

Виц на денот – Пари

Слободен печат

Хороскопски знаци кои се експерти за флертување! Дали сте меѓу нив?

Слободен печат

Фластер на главата, крвави раце и гребаници насекаде: Познатата пејачка паднала од велосипед и тешко се повредила (ФОТО)

Слободен печат

Ријана направи хаос на социјалните мрежи: Објави фотографии во долна облека од кои нема да ви биде сеедно! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ќе ви ги стопли срцата: Прегратката на овие момчиња ќе ви докаже колку бојата на кожата не е важна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„За некои луѓе црните животи не вредат“ – Ештон Кучер со солзи се огласи на Инстаграм (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Го повикав човекот со кого ме изневеруваше сопругата: Сè одрекуваше, а мене целиот град ми се смееше! (ФОТО)

Васко Спасоски

Миленикот на Холивуд сепак има мана: Не можел да го запамети името на филмот, па морале да го сменат

Слободен печат

Франц од Нокаут и неговата сопруга Ема во Лос Анџелес го прославија првиот роденден на Мелоди! (ФОТО)

Васко Спасоски

ЕДУЦИРАЈ СЕ: Предлог книжевни дела кои обработуваат теми поврзани со расизмот (I дел)

Слободен печат.

Во вилата на Ражњатовиќ се слави на големо! Трубачи влегоа во домот, Цеца игра на маса и пее на цел глас, Вељко ја кити музиката со пари (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Сопругата на фудбалерот на Реал Мадрид не мирува: Софија Милошевиќ во третиот месец од бременоста се „соблече“ (ФОТО)

Васко Спасоски