Измешајте лук и млеко: Ефектот ги шокираше и докторите!

Оваа смеса од лук и млеко, која прави чудо во вашиот организам…

За оние кои имаат проблеми со астма, кардиоваскуларниот систем, зголемениот холестерол и импотенцијата, овој природен лек ќе ви помогне.

Ова е смеса од лук и млеко, која прави чуда во вашиот организам.

Ви требаат десет чешниња лук кои ќе ги ставите во сад во кој претходно сте ставиле половина литар млеко и 2 дл вода да зоврие. Варете со постојано мешање, потоа тргнете ја смесата од огнот и оставете ја малку да се олади.

Кога малку ќе се олади, тогаш процете ја и додадете и мед за да го подобрите вкусот…

Можете да ја пиете еднаш дневно, но не баш секој ден, бидејќи лекот е силен.

Прочитајте и...  Познатиот пејач го претепала девојката, полицијата реагирала веднаш - „Ме давеше, се гушев!“

Инаку, потребно е и здраво да се храните за да бидете поздрави и да спречите многу болести.

Не е доволно само да консумирате лекови, доколку си продолжите со старата исхрана.

Лицата кои имаат проблеми со органите за варење не треба да ја консумираат оваа смеса.

Прочитај повеќе

Денеска е 1 април, Денот на шегата: Да направиме една поинаква Априлијада

Слободен печат

Родена е Маргарита Стефановиќ, а убиен е Марвин Геј и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата

Слободен печат

После 15 години откриено како Анџелина Џоли го завела Бред Пит: Имала посебна тактика!

Слободен печат

Дневен хороскоп за среда, 1 април: Раковите ги очекува љубовна авантура, Јарците ќе имаат проблеми со работата

Слободен печат

Најважни мерки на претпазливост за заштита од коронавирусот: Колку е безбедно сега да се пазарува во продавниците

Слободен печат

Виц на денот – Плавушите не се глупави

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Познатиот пејач го претепала девојката, полицијата реагирала веднаш – „Ме давеше, се гушев!“

Слободен печат

Совети за работа од дома додека сте во изолација (ВИДЕО)

Слободен печат

Сара Мeјс и Димитар Атанасовски славеa за малечката Илина!

Васко Спасоски

Жешка поза и лош фотошоп – Познатата манекенка се разголе, но поради лошите детали пропадна сè!

Слободен печат

Клучот е во нив: Метеоритите го откриваат изворот на вода на Марс

Слободен печат

Имаат преку 80 години, но нив затворените граници не ги спречуваат да се видат!

Васко Спасоски