И жените не се искрени во сексот: Ова се петте најчести лаги што ги кажуваат!

Експертот за секс, Надија Бокоди, вели дека никогаш не запознала жена која не кажала барем една од најчестите лаги во кревет – само за да му угоди на партнерот.

На прашањето зошто е тоа така, Надија одговара: „Жените имаат потреба да ставаат други луѓе пред себе, тоа е вродено за нив, а истото се случува и во сексот“.

Таа откри некои од најчестите женски лаги во спалната соба:

Глумење оргазам

Надија ги советува жените да не лажат за својата кулминација за да му угодат на својот партнер, иако секој тоа го сторил барем еднаш. „Многу жени користат лажен оргазам како „оружје“ за да се стави крај на лошиот секс. Затоа мажите се убедени дека нема жена која не успеале да ја задоволат“.

Прочитајте и...  Нов бизарен тренд на „Тик-Ток: Со турпија за нокти си ги рамнат забите, стоматолозите реагираат! (ВИДЕО)

Лажење за големината на пенисот

Нормално е да сакате да му дадете на партнерот комплименти во кревет, но да му кажете дека неговиот пенис е многу голем, не е многу добра идеја. Бокоди вели дека жените ја користат оваа тактика, особено со оние мажи кои имаат „синдром на мал пенис“, па затоа постојано бараат потврда.

Преправање дека немаат искуство

Некои жени, тврди Надија, се преправаат дека немаат многу искуство во кревет за да го подигнат егото на партнерот – дури и ако не му недостасува самодоверба.

Тајно се задоволуваат се со вибратор

Под изговор дека одат да мијат заби или да се истушираат, жените одат во тоалетот и го довршуваат односот со вибратор затоа што нивниот партнер не успеал да ги доведе во кулминација.

Прочитајте и...  Ја сакале двајца композитори, животот го минала во стеги, била виртуоз, а нејзиниот лик се нашол на парата од 100 германски марки

„Ниско либидо“

Кога не се заинтересирани за партнер и кога ќе сфатат дека тие всушност не ги привлекуваат, жените избегнуваат секс под изговор дека имаат мало либидо или желба за секс.

 

Прочитај повеќе

Да се фатат последните летни денови: Викторија Лоба во секси-бикини ужива на плажа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Која е Зендаја? Актерката која влезе во историјата како најмлада добитничка на Еми награда!

Слободен Печат

Лице на Балканот: Три Македонки се враќаат со три титули од Србија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Родителски трик на Кејт Мидлтон што ќе ве воодушеви: Зошто постојано го допира принцот Џорџ по главата?

Слободен Печат

Паника во светскиот џет-сет: Ќе се откријат имињата на сите што летале со авионот на Епстин (ФОТО)

Слободен печат

Нов бизарен тренд на „Тик-Ток: Со турпија за нокти си ги рамнат забите, стоматолозите реагираат! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Несудените водителки на „Еми“: Двете се позитивни на коронавирус

Слободен Печат

Мода во време на корона: Виртуелниот свет на „Еми“ наградите (ФОТО)

Слободен печат

Џесика Симпсон изгледа подобро отколку на почетокот на кариерата: До неодамна се бореше со вишокот килограми

Слободен Печат

По Даниел Крејг, Том Харди ќе го облече оделото на популарниот агент 007

Слободен печат

Цеце и Љупка, ем убавици ем успешни јавачки на коњ: Во денешниот свет мора да си најдобар во тоа што го правиш

Јасмина Кантарџиева Димков

Мозочниот удар е нов симптом на ковид-19 кај младите пациенти?

Слободен печат