-4 C
Скопје

И расчинетиот српски владика Артемије почина од коронавирус

Поранешниот епископ рашко-призренски Артемије (Радосављевиќ) почина денеска во 85. година по кратко боледување, објавија српските медиуми.

Прочитајте и...  Дебата за спроведување на новиот Закон за слободен пристап до информации од јавен карактер

Поврзани вести

Рекорден број на смртни случаи од ковид-19 во еден ден во САД

Слободен печат

Почнува пилот-програмата за сеопфатно сексуално образование

Слободен печат

Повторно амбасадорски состанок на ЕУ за проширување, мали шансите за преговори

Слободен печат

Џо Бајден го претстави економскиот тим

Слободен печат

Бројот на новозаразени во светот во последната недела се зголеми за речиси четири милиони

Слободен печат

НАТО: Русија ќе остане главната воена закана на долг рок за Алијансата

Слободен печат

Остави Коментар