Хеликоптерот Ми-24 се урнал во Брегот на Слоновата Коска, целиот екипаж загинал

Хеликоптер/ Фото Архива на Слободен печат

Хеликоптер Ми-24 на Армијата на Брегот на Слоновата Коска се урна во Африка. На бродот имало пет лица и сите починале.

Според неофицијални информации, меѓу нив имало тројца Бугари. Оваа информација во моментов ја проверува Министерството за надворешни работи, изјави за БГНЕС ова Министерство.

Генералштабот на Армијата на Брегот на Слоновата Коска потврди дека хеликоптерот Ми-24 исчезнал од радарите во 2.00 часот наутро во петокот изутрина, по локално време.

Видео на денот