Грмеше, се лудуваше: Црвена Звезда до јубилејна 20 титула! (ВИДЕО)

Во финалниот плеј-оф од најсилното српско кошаркарско првенство составот на Црвена Звезда славеше во салата „Пионир“ со резултат 76:75.

Американецот Берон со кош во последната секунда им донесе радост на своите соиграчи и навивачи, а тага во редовите на „црно-белите“.

Овој меч предизвика лавина коментари, денешниот дуел беше и прекинат околу 30 минути поради, бидејќи гром удри во салата, па почна да капе од кровот.

Ова е вкупно 20 јубилејна титула за Црвена Звезда, само една помалку на вечната листа зад Партизан.

Навивачите на Партизан, „Гробари“ упатија критики до судиската тројка сметајќи дека играчот кој ги постигна решавачките поени направил грешка во чекори. Проценете и вие самите, дали се во право.

Прочитајте и...  Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Прочитај повеќе

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат

Македонија нема да игра на ракометниот Мундијал, ракометарите не добија вајлд-карта

Слободен печат

Кај Федерер ги истакнуваат само квалитетите, а кај Новак само маните

Слободен печат

Барселона го потврди трансферот на Калатес

Слободен печат

Голем удар за шпанските екипи, стоп за обложувалниците

Слободен печат