Tag : гром

Вести Свет

Гром убил четири ретки горили во Уганда

Слободен печат
Четири ретки планински горили угинале по удар на гром во Уганда, јави Би-си-си, додавајќи дека станува збор за животни кои му припаѓаат на загрозен вид....
Вести Свет

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ДУБАИ: Гром ја погоди највисоката зграда во светот (ВИДЕО)

Слободен печат
Највисоката зграда во светот Бурџ Калифа, која се наоѓа во Дубаи, денеска беше погодена од гром. Во текот на викендот Обединетите Арапски Емирати се зафатени...
Спорт Фудбал

Драма во воздухот, гром удрил во авионот со фудбалерите на Херта

Слободен печат
Фудбалерите на Херта во неделата остварија убедлива победа од 0:4 на гостувањето во Келн, но на враќањето за Берлин се молеа за сопствените животи. Имено,...
Вести Македонија

СТРУГА ОСТАНА БЕЗ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ, гром го оштетил трансформаторот кај резервоарите

Слободен печат
Струга и околината останаа без вода за пиење, поради оштетување од гром на трансформаторот од кој се снабдуваат со електрична енергија пумпите во селото Шум....
Спорт Фудбал

Гром на терен, двајца фудбалери паднаа како покосени (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалски натпревар во Јамајка имаше невообичаен крај, гром удри на теренот. Во рамките на натпреварувањето „ISSA/Digicel Manning Cup“ меѓу себе играа Волмер бојс и Јамајка...
Вести Свет

ДРАМА НА ПАТ: Два грома СКОРО ИСТОВРЕМЕНО удриле во џип (ВИДЕО)

Слободен печат
Жена од Русија само чудо ја спасило да остане неповредена по два истовремени удари од гром во нејзиниот џип. Спектакуларниот „огномет“ на патот го снимила...
Вести Регион

Дачиќ извлече жива глава, па стана хит на Твитер (ВИДЕО)

Слободен печат
Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ едвај спаси жива глава откако во владиниот авион фалкон удри гром. Само присебноста на пилотот го спаси...
Вести Регион

ДАЧИЌ СЕ ОГЛАСИ ОТКАКО ГРОМ УДРИ ВО НЕГОВИОТ АВИОН: Откри што го спасило од СИГУРНА СМРТ

Слободен печат
Вистинска драма се случувала над небото на Словенија. Гром удрил во владиниот авион на Србија, „фалкон“ со кој министерот за надворешни работи на Србија, Ивица...
Вести Ви Препорачуваме Регион

ВО АВИОНОТ НА ДАЧИЌ УДРИ ГРОМ: Експлозија и блесок, огромна драма на небото!

Слободен печат
Големото невреме кое ги зафатило Словенија, Хрватска и БИХ за малку ќе било фатално за министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ. Дачиќ летал...
Останатo Спорт

Неверојатно, удар на гром повреди шест лица на турнир во голф

Слободен печат
Шест гледачи се повредени откако гром удрил во дрво на ФедЕкс Купот во Атланта, турнир во голф во прганизација на професионалната голф асоцијација (ПГА). Несреќата...