Tag : Титула

Кошарка Спорт

Навивачите на Лејкерс претераа со славењето, уапсени 76 лица, фан гол трчаше низ улиците (ВИДЕО)

Слободен печат
Лејкерси предводени од Леброн Џејмс и Ентони Дејвис во големото НБА финале го совладаа Мајами хит со 4:2 во победи и дојдоа до 17. шампионска...
Останатo Спорт

Швјонтек без загубен сет до титулата на „Ролан Гарос“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Ига Швјонтек е првата грен слем шампионка од Полска и го освои Париз без ниту еден загубен сет на турнирот. Денеска во женското финале на...
Кошарка Спорт

Доколку Лејкерси бидат шампиони, Рондо ќе биде единствениот во НБА лигата!

Слободен печат
Бостон Селтикс и натаму е рекордер по бројот на освоени титули во НБА-лигата, но тоа може да се промени веќе следната ноќ. Лос Анџелес Лејкерс...
Останатo Спорт

Тампа Беј по вторпат го освои Стенли купот (ВИДЕО)

Слободен печат
Тампа Беј Лајтнинг се освојувачи на Стенли купот за 2020 година, после повеќе од два месеци поминати во НХЛ меур во Торонто! Во седмиот натпревар...
Останатo Спорт

Осака со пресврт до третата грен слем титула! (ВИДЕО)

Слободен печат
Јапонската тенисерка успеа после пресврт да слави во женското финале на грен слем турнирот „УС Опен“ во Њујорк, САД, откако со 1:6, 6:3 и 6:3...
Спорт Фудбал

Вардар ги збогати витрините со нов трофеј (ФОТО)

Слободен печат
Вардар како првопласиран на табелата во Првата македонска лига за сезоната 2019/20 денеска го доби и официјално трофејот. Ова се случи пред натпреварот од четвртото...
Спорт Фудбал

Фантастична сезона: Баварците триумфираа на сите мечеви во ЛШ!

Слободен печат
Гигантот од Минхен денеска во Лисабон направи нешто што ниту една екипа досега не успеала. Баерн ја освои титулата европски шампион со 11 победи на...
Спорт Фудбал

Баерн е новиот европски шампион, Коман му се „одмазди“ на ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва на стадионот „Да Луж“ во Лисабон (Португалија) на завршниот турнир од Лигата на шампионите, во големото финале Баерн Минхен со 1:0 го совлада ПСЖ....
Спорт Фудбал

Фернандеш: Манчестер јунајтед треба да ја заврши сезоната со трофеј!

Слободен печат
Португалскиот интернационалец во редовите на „црвените ѓаволи“ вели дека неговиот клуб би требало да ја освои титулата во Лигата на Европа. – Сметам дека е...
Спорт Фудбал

Екипите од Манчестер фаворити во ЛШ и Лига Европа (ФОТО)

Слободен печат
Светските обложувалници со големо внимание ги следи возбудувањата оваа сезона во фудбалската Лига на шампионите и Лига Европа. Веќе познати се четвртфиналните двојки во двете...