• Титула

Ѓорческа триумфира на турнирот во двојки во Грузија

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, ја потврди добрата форма во која се наоѓа и заедно со нејзината партнерска во игра на двојки, Валерија Страхава триумфираа на фјучерсот кој се игра во Грузија. Ѓорческа и Страхава во финалето ја совладаа аргентинско-италијанската комбинација, Викторија Босио- Анџелика Моратели со 4:6,6:4,10:5. Противничките подобро го отворија го отворија и го …

Ѓорческа триумфира на турнирот во двојки во Грузија Read More »