Tag : секунда

Магазин Магазин слајдер Семејство

Светот збудале по новиот трик против комарци – Еве како за секунда да се спасите од нив! (ВИДЕО)

Слободен печат
Комарците и мувите во лето се вистински кошмар и често знаат да ни го расипат уживањето во ноќните часови, а дури и спиењето. Но доколку...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Овие два симптоми на коронавирусот сепак се позастапени од останатите: Доколку ги имате, не чекајте ниту секунда!

Слободен печат
Истражувачкиот тим заклучи дека овие два симптоми на кронавирусот ги имаат речиси сите заразени. Досега научивме дека температурата, сувата кашлица, грозницата, губитокот на чувството за...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да го поправите патентот за секунда само со помош на вилушка и уште 28 неверојатни трикови! (ВИДЕО)

Слободен печат
На ова видео сигурно ќе пронајдете барем една работа која одамна ви била потребна… Дали знаете дека со помош на обична вилушка можете буквално за...
Спорт Фудбал

Во последната секунда до втора победа над Грузија

Слободен печат
Денеска најдобрата македонска репрезентација во СЦ „Борис Трајковски“ го одигра и вториот пријателски натпревар против Грузија. Повторно триумфиравме овојпат со конечни 29:28. Скоро во текот...
Кошарка Спорт

Грмеше, се лудуваше: Црвена Звезда до јубилејна 20 титула! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во финалниот плеј-оф од најсилното српско кошаркарско првенство составот на Црвена Звезда славеше во салата „Пионир“ со резултат 76:75. Американецот Берон со кош во последната...