Голем готвач за бебиња и мали децa на македонски јазик

ПРЕПОРАКА. Ново издание наменето за здрава исхрана уште од првиот ден по раѓањето.

Изданието „Голем готвач за бебиња и мали децa” од авторот од Дагмар Фон Крам се состои од вкусни рецепти со едноставна подготовка, за бебињата и за заеднички семејни оброци на домашната трпеза. Готвачот содржи и совети за доење, за постепено воведување на цврста храна, како и пренесување на компактно знаење на тема организација на кујната и одржување на нејзината хигиена, справување со нетолеранции и алергии на храна, вегетаријанска исхрана и други важни информации.

Тука ќе најдете избалансирана мешавина на разновидни рецепти за секоја фаза од животот на вашето дете и компетентни одговори на најважните прашања од неговиот развој.

Едноставно, здраво и …ммм…многу вкусно!

„Голем готвач за бебиња и мали децa” е достапен во продажба во „Литература.мк“.

Прочитајте и...  Близнаци родени во екот на пандемијата ги добија имињата Корона и Ковид

Прочитај повеќе

БРАЗИЛСКАТА АКТЕРКА КОЈА ГО МАЃЕПСА РЕГИОНОТ – Денес Жаде изгледа сосема поинаку, а обожавателите ја молат да биде како порано! (ФОТО)

Слободен печат

ШТО МУ ПРАВИ КОРОНАВИРУСОТ НА ОРГАНИЗМОТ (ВИДЕО)

Слободен печат

Никол Шерцингер без долна облека: Пејачката во провокативна поза во секси боди (ФОТО)

Слободен печат

Разбиена „корона забава: Британци фатени среде оргии со Тајланѓанки завршиле во затвор! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Научниците открија уште еден начин за пренесување на коронавирусот, а можете да го спречите само вака

Слободен печат

Беше 23-та жена на шеикот, а сега ја открива вистината: Сфатив дека за сите тие години не сум живеела! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вал Килмер: Искашлував крв, креветот беше црвен…

Слободен печат

Навистина чудно: Мајките делфини им пеат на своите бебиња во стомакот!

Васко Спасоски

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Совети за учење албански јазик од Садик Исени

Јасмина Кантарџиева Димков

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „The Aftermath“ е приказна за голема љубов која е жртва на последиците од војната

Михаило Донев

Кајли Џенер почнува со производство на асепсол за болниците, таа е подготвена да се откаже од својот бизнис! (ФОТО)

Васко Спасоски

Го соблече горниот дел од бикинито, но и голите слики не можат да ги натераат луѓето да го заборават скандалот со чоколадото!

Васко Спасоски