Го регулирал сообраќајот на раскрсница, кога на него налетала КРАВА! (ВИДЕО) - Слободен печат

Го регулирал сообраќајот на раскрсница, кога на него налетала КРАВА! (ВИДЕО)

Не е лесно да се биде сообраќаец во Индија.

Снимката која кружи на друштвените мрежи е доказ за тоа.

Сообраќаецот го регулирал протокот на возила на една од раскрсниците, кога на него налетала крава.

Минувачите притрчале да му помогнат, а сообраќаецот по ударот на кравата успеал да стане.

Не е познато во каква состојба е несреќниот човек по блиската средба со таа заштитено, свето животно во Индија.

 

Прочитајте и...  Погледнете во какви сцени ќе учествува и што сѐ ќе може да издржи овој теренец во новиот филм за Џејмс Бонд (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Овие 5 знаци се показател дека го трошите животот на погрешни работи!

Слободен Печат

По 35 години решена мистеријата на плочата на Бајага, програмерите го дешифрираа записот (ВИДЕО)

Слободен Печат

Уште една модна лекција од Меланија Трамп: Во овој фустан секоја жена изгледа преубаво! (ФОТО)

Слободен Печат

Кејт Мидлтон: Мачнините за време на бременоста постојат и во кралското семејство

Слободен печат

Топ 5 стајлинзи: Модна инспирација за сите генерации! (ФОТО)

Слободен Печат

Српскиот рокер конечно ПОТВРДИ дека е на лекување: Во животот пребродил многу здравствени проблеми…

Слободен печат

Остави Коментар

тринаесет + седумнаесет =

Прочитај повеќе

Моќта на стресот: Стравот предизвикува дијареја, а гневот главоболка

Слободен Печат

Откриена е причината зошто Елтон Џон се расплака и го напушти својот концерт пред неколку дена (ФОТО)

Слободен Печат

Прв арапски дизајнер примен во француското здружение на високата мода: Ели Сааб – омилениот дизајнер на познатите

Слободен Печат

Тајната на Викторија Бекам: Листа на најдобри и најздрави производи за блескава кожа

Слободен Печат

Нов гаф во кралското семејство: Официјалната интернет страница се претвори во страница за возрасни (ФОТО)

Слободен печат

Били Ајлиш откри зошто повеќе не ги чита коментарите на социјалните мрежи

Слободен Печат