Гените се чудо: Ќерката на Рис Видерспун е копија на својата славна мајка

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Гените се чудо, а со можеме да го потврдите со неверојатната сличност меѓу актерката Рис Видерспун (46) и нејзината ќерка Ава (22).

Кога ги гледаме сликите на славната актерка и нејзината ќерка, единтвено што можеме да потврдиме е дека сличноста е неверојатна. Неодамна, актерката на својот инстаграм – профил сподели две фотографии под кои напиша:

„Го обожавам моето друштво за вечера“ – стои во описот на фотографиите на кои позираат Рис и нејзината ќерка додека се на заедничка вечера.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Reese Witherspoon (@reesewitherspoon)


Фановите на актерката веднаш ги осипаа двете дами со комплименти, а притоа наведоа дека изгледаат повеќе како сестри отколку како мајка и ќерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Reese Witherspoon (@reesewitherspoon)


Рис во една прилика проговори дека често се случува фановите да ги помешаат. Актерката открила дека истиот проблем го имале и уште две славни дами – Лиза Бонет и Зои Кравиц.

„Секогаш кога Ава ќе се изнервира, јас и велам јави и се Зои или и пратете си пораки, таа знае како е. Многу сум горда на неа и сигурна сум дека не е лесно кога ве споредуваат со сопствената мајка“, изјавила Витерспун. во интервјуто за „Insider“.

Видео на денот