Футсал во Македонија: Фаворитите во битка за титулата победија со 75:1 и 65:2

Фото: KMF Proekt

Во македонскиот футсал во вчерашното редовно коло беа забележани најмала рака чудни резултати од двете екипи кои се борат за шампионската титула.

Арбен Бајрами и КФМ Проект се екипите кои водат битка за титулата во домашното првенство, па вчера забележаа резултати со кои „билдаа“ гол-разлика.  Арбен Бајрами во натпреварот против локалниот ривал, Јувентус Серава победи со 75:1, додека КМФ Проект го победи Енхалон со 65:2.

Според записникот тимот на Арбен Бајрами во првата минута постигнал четири гола и така веднаш ја најавил победата. Најефикасен стрелец бил Назир Ељјеса кој постигнал дури 25 гола.

На средбата на КМФ Проект најефикасен беше Ранготов Дарко со 13 постигнати гола.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот