18 C
Скопје

ФОТО | Весна Петрушевска роденденски расположена: Актерката доби бројни честитки, а најубавото изненадување од нејзината ќерка Мина

На инстаграм – профилот на нашата позната актерка Весна Петрушевска се нижат бројни честитки по повод нејзиниот роденден.

Бројни јавни личност на своите профили јавно и го честитаа роденденот на Весна, а дел од нив беа и децата од нејзината актерска школа кои и подготвија мала забава под заштитни маски и оригинален подарок, маица со ликот на данскиот актер Мадс Микелсен, омилен на Петрушевска.

Актерката позната и под прекарот „Бејби“ сите добиени честитки ги сподели јавно пред своите фанови на социјалните мрежи, а една од нив е посебна бидејќи доаѓа од нејзината ќерка Мина и една нејзина долгогодишна пријателка.

Мина и нејзината пријателка Виолета ја изненадија Весна со уникатни букети креирани од свежо овошје и зеленчук.

instagram/printscreen
instagram/printscreen

Букетот на Мина е особено интересен бидејќи е комбинација на свежо цвеќе со лук, кромид и други бројни зеленчуци.

instagram/printscreen
instagram/printscreen
instagram/printscreen

Тамара Тодевска и Каролина Гочева беа само дел од нашите јавни личности кои и честитаа  роденденот на Весна на своите инстаграм – профили со интересни фотографии и пораки.

Поврзани вести

ВИДЕО: Илон Маск откри дека страда од Аспергеров синдром, кој можеби е тајната на неговиот успех

Слободен печат

По првата доза на „Фајзер“ сѐ уште можете да се заразите со новите соеви на корановирусот

Слободен Печат

Дали сум бремена? Седум главни разлики меѓу рана бременост и ПМС

Слободен Печат

Шварценегер ја откри вртоглавата сума што ја добил за еден збор во „Терминатор“!

Слободен печат

Предлог за денешниот ручек: Пилешко со зеленчук

Слободен Печат

Маја Велкова, убавото лице на градот: Можеби бев единствената жена со посебни потреби која менаџираше салон

Мими Стојановска

Остави Коментар