6.8 C
Скопје

Tag : мина

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Весна Петрушевска роденденски расположена: Актерката доби бројни честитки, а најубавото изненадување од нејзината ќерка Мина

М.Р
На инстаграм – профилот на нашата позната актерка Весна Петрушевска се нижат бројни честитки по повод нејзиниот роденден. Бројни јавни личност на своите профили јавно...
Вести Свет Слајдер

Претседателски избори во Нигер: Возило на изборната комисија нагази на мина, загинаа седум членови

Слободен печат
Возило што го користеле членови на изборна комисија во Нигер налета денеска на противтенковска мина во југозападниот дел од земјата. Во експлозијата загинаа седум лица,...
Вести Свет

Саудиска Арабија: Морска мина на Хутите погоди товарен брод во Црвено Море

Слободен печат
Морска мина поставена од јеменските бунтовници Хути денеска погоди товарен брод во Црвено Море, јави саудиската телевизија „Ал Екбарија“. Телевизијата не наведе во чија сопственост...
Вести Македонија

Нивните мошти сите ги зачудија: Денеска се слават светите маченици Мина, Ермоген и Евграф

Слободен печат
Мина и Ермоген беа родум атињани. Обајцата живееја во Цариград, во голема чест кај царот и кај народот. Мина беше познат по неговата голема ученост...
Вести Свет

Конвој кој го пренесувал министерот за одбрана на Јемен згазил на мина, шест загинати

Слободен печат
Во Јемен денес загинаа шест војници кога конвојот кој го пренесувал министерот за одбрана на земјата Мухамед Али Макдаши налетал на мина. Министерот не е...
Хроника

Пронајдена неексплодирана тромблонска мина во тетовско

Слободен печат
Во СВР Тетово, вчера Х.И.(42) пријавил дека во атарот на тетовско Долно Седларце, во месноста „Стевчево”, додека бил на лов, во нива забележал неексплодирана тромблонска...
Хроника

Тетовец во нива открил неексплодирана мина

Четириесет и двегодишниот И.Х. од тетовското село Долно Седларце во полиција пријавил дека пронашол мина. По извршениот увид од полицијата известија дека во атарот на...