10 C
Скопје

Tag : Весна Петрушевска

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Весна Петрушевска: „Секоја година некој театарски работник ќе напише нешто… За мене Горан Стефановски секогаш беше хируршки прецизен“

М.Р
По повод Светскиот ден на театарот нашата позната актерка Весна Петрушевска се огласи на својот инстаграм – профил. – Денес е нашиот голем ден. Светски...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Весна Петрушевска роденденски расположена: Актерката доби бројни честитки, а најубавото изненадување од нејзината ќерка Мина

М.Р
На инстаграм – профилот на нашата позната актерка Весна Петрушевска се нижат бројни честитки по повод нејзиниот роденден. Бројни јавни личност на своите профили јавно...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Весна Петрушевска: Никој не прашува како жртвата на сексуално насилство ќе се крене на нозе

Ј.К.Д.
Гостинка во „Слободен печат/„Женски печат“ со свој став ни е глумицата Весна Петрушевска, која пишува на актуелната тема за девојките (некои од нив малолетни), кои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Весна Бејби со емотивна реакција за Милена Радуловиќ: Нема компромис за предатори

Ирена Трајкова
Деновиве Балканот е потресен од скандалот кој изби во Србија, откако неколку девојки, меѓу кои и малолетнички, пријавиле дека биле силувани или сексуално малтретирани од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Весна Бејби со емотивна порака го честиташе роденденот на нејзиниот татко!

Васко Спасовски
Познатата актерка Весна Петрушевска – Бејби преку социјалните мрежи го честиташе роденденот на нејзиниот татко Кире. Петрушевска објави нивна заедничка фотографија, а во описот напиша...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Весна Петрушевска пресреќна што се враќа на сцената: Да се вратиме во театар и да си ја ослободиме душата и мислата

Слободен печат
Македонска актерка Весна Петрушевска со фановите на Инстаграм ја сподели својата неизмерна радост откако дознала дека повторно се враќа на театарската сцена. „Сега само што...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Актерката Весна Петрушевска – Бејби се подмлади! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од нашите најпознати актерки, Весна Петрушевска – Бејби за разлика од некои нејзини колешки од естрадата, не крие дека веќе користи методи за да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Му купив гаќи и патики, дека немало таму“: Весна Бејби се збогуваше со синот и објави емотивна порака! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Една од нашите најпознати актерки, Весна Петрушевска – Бејби преку социјалните мрежи се збогуваше со нејзиниот син Кирил (17). Имено, синот на Бејби ќе се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Им светат очите од љубов: Игор Џамбазов и Илина веќе не се кријат! (ФОТО)

Васко Спасоски
Очигледно тоа што медиумите го пишуваа пред неколку дена, за наводната љубовна врска меѓу познатиот актер, музичар и шоумен Игор Џамбазов и алпинистката Илина Арсова...
Жена Магазин Некатегоризирано

ИНТЕРВЈУ со Весна Петрушевска: Ова е ера на полусветови и полуписмени суштества

Со Весна Бејби Петрушевска секогаш имаме полни раце муабет, човек да не знае од каде да почне, и каде ќе го одведе разговорот. Со богат...