ФОТО | Српската пејачка Наташа Беквалац ги „зашемети“ сите во својот зелен фустан!

Наташа Беквалац

Поп ѕвездата Наташа Беквалац негува едноставен, удобен, тренди стил во секојдневниот живот. Но кога станува збор за настапите или гала промоциите, таа секогаш се одлучува за впечатливи и необични изданија.

Поп пејачката вчера вечер се појави на црвениот килим на еден настан со моќна, исклучително интензивна комбинација, која мамеше погледи и воздишки.

Наташа избра екстравагантена, зелена тоалета од домашен бренд со асиметричен крој и доста длабок шлиц, откриени раменици и длаобико деколте. Иако е автентично и пршти со сексипил, е женствено и со мерка. Нешто што Наташа секогаш го следи, кога е во прашање фустани за настап.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva)

Новосадската барбика, како што милуваат да ја нарекуваат нејзините сограѓани, го дефинираше својот вамп изглед со интернзивна, зачадена шминка, фатена коса во опавче со плетенка и долги црни ракавици со кои остави силен впечаток на femme fatale.

Не е ни чудно што се пошегува на story на нејзиниот инстаграм – профил со сопствениот изглед кој оддава бунтовност, а сепак силна женственост.

 Наташа Беквалац
Наташа Беквалац/Instagram

 

Видео на денот