ФОТО | Сама си го пукнала водењакот : Ќерката на Брус Вилис се породила дома

Фото: Инстаграм/ rumerwillis

Ќерката на Брус Вилис и Деми Мур, Румер Вилис ги откри деталите за домашното породување и го шокираше светот со тоа што откри дека сама си го пукнала водењакот.

Во последно време сѐ попопуларно е жените да се породуваат дома, па тоа го направи и Румер Вилис.

Откако се дозна дека познатиот актер Брус Вилис боледува не само од афазија, туку и од деменција , која полека си го зема својот данок, фокусот не е само на него, туку и на неговото семејство, а особено на ќерките што ги добил од неговиот прв брак со Деми Мур. Во морето на лоши вести, сепак, имаше и добри, тој неодамна стана дедо , неговата постара наследничка Румер Вилис роди здраво девојче пред својата куќа.

Фото: Инстаграм/ rumerwillis

Уште во април, Румер и нејзиниот партнер Дерек Ричард Томас решиле таа да се породи во нивниот дом, наместо во болница и добија ќерка, на која и го дадоа името Луета.

Имено, на гостувањето во подкастот „Информирана бременост“ (Informed Pregnancy), таа изјавила дека нејзиното породување било брзо и „се отворила од 5 сантиметри на 20 за околу еден час“, но проблемот бил што водењакот не ѝ пукнал природно, што го потврди нејзината дула која ѝ помогнала.

Да потсетиме, дула е личност која ја придружува трудницата за време на породувањето, и дава емоционална поддршка и ѝ помага што полесно да го донесе бебето на свет.

Фото: Инстаграм/ rumerwillis

„Таа ме проверуваше и почувствува дека мојот водењак е испакнат, но сè уште не пукнал, што беше лудо. И така си помислив: „Па, дали да го прободеме?“, објасни Румер, додавајќи дека нејзината дула не само што ја одобрила идејата туку и предложила Румер сама да го стори тоа.

„Го ставив прстот до крај, чувствував сè и беше лудо. Можев да ја почувствувам малата кесичка со вода. Се чувствува како воден балон, но со малку поцврста мембрана“, објасни таа.

Фото: Инстаграм/ rumerwillis

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот