20 C
Скопје

ФОТО | Сајмон Кауел повеќе не може да се насмее: Познатиот водител претерал со ботоксот!

Сајмон Кауел се одрекол од природното стареење и се завртел кон третманите со ботокс. Ова се последиците од неговата одлука…

Сајмон Кауел (61), судејќи според фотографиите, навистина изгледа тажно. Неговиот израз на лицето е последица на долгогодишното ставање на ботокс во образите и вилицата, како и честите лифтинзи на лицето, тврдат експертите за естетска хирургија.

Фото: Профимедиа

Пред својата зависност од ботоксот, Сајмон имаше брчки „смеалки“ околу очите. Сега нема ниту трага од тие брчки. Очите како последица од многубројните третмани, му се накривени надолу, а тој има постојано тажен израз на лицето, дури и кога е насмеан.

Како што велат експертите, Сајмон најверојатно пробал преку различни зафати да ја намали и опуштеноста на кожата во образите, но очигледно не застанал со третманите, кога тоа било потребно.

Фото: Профимедиа

За неговиот израз на лицето, коментираа многу познати хирурзи, кои добро го познаваат како зависник од третманите за подмладување, при што велат дека неговата опседнатост на неговото лице да нема ниту една цртичка довело до тоа тој засекогаш да ја загуби насмевката.

Поврзани вести

ФОТО | Се вакцинираше актерката Џенифер Анистон: Јас сум привилегирана

Слободен печат

ВИДЕО | Готова за три минути: Апаратите за пица кои ги шокираа Италијаните

Слободен печат

ВИДЕО: Кортни Кокс ја исфрлила водителката од дома бидејќи била лоша цимерка

Слободен печат

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на „Coldplay“ прв го слушна астронаутот Томас Пескет: Концерт за една личност

Милена Ри

Остави Коментар