27.8 C
Скопје

ФОТО: Принцот Чарлс ја исфрли Меган, со интимната фотографија ѝ удри шлаканица

Принцот Чарлс намерно ја изоставил Меган Маркл од објавите на социјалните мрежи во кои му го честита роденденот на малиот Арчи, тврди експертот.

Мајката Меган Маркл ја нема фотографијата која ја споделија профилите на принцот Чарлс на Инстаграм и Твитер додека му го честиташе вториот роденден на внукот.

Експертот тврди дека пораката на принцот Чарлс за роденденот на Арчи може да била намерен „удар“ за Меган Маркл.

Јас го гледам тоа како намерен знак на принцот Чарлс – изјавил Данлан Ларкомб за „Мирор“.

Тој исто така објаснил дека е убеден дека принцот Чарлс има доволно обзир за да знае колку е чувствителна ситуацијата со неговиот помлад син и неговата сопруга.

– Би бил многу изненаден ако принцот Чарлс не знае точно што прави – додал Ларкомб.

Инаку, пред неколку дена, Меган и Хари објавија фотографија од роденденот на Арчи, на која малиот принц е снимен одзади, држејќи балони во раката додека си игра во дворот. На роденденските честитки им се придружија и кралицата Елизабета втора, како и принцот Вилијам и Кејт Мидлтон.

Очигледно, принцот Чарлс со својата честитка сакал да ја опомени Меган за превирањата во кралското семејство, откако се отселија од Велика Британија, а особено по интервјуто што го дадоа на Опра Винфри.

 

Поврзани вести

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

ФОТО | Вистинско уживање! Се кандисавме за Охрид, бендисавме и топло препорачуваме: Кај Маја и Душица на домашни специјалитети од кои ќе ви се отворат сите чакри

Јасмина Кантарџиева Димков

Лана Бариќ – актерка, режисерка и сценарист: Имав потреба да раскажам приказна за една од нас, за жена што има своја борба што речиси никој не ја гледа

Елена Копртла

Дејвид Гета ги продаде своите песни за повеќе од 100 милиони долари

Слободен Печат

Конечно Јужниот океан го доби официјалното признание како петтиот земјин океан

Слободен Печат

ФОТО: Барате викенд уживанција? Во Барово гостите спијат во вински буриња, гушнати со природата

Ј.К.Д.

Остави Коментар