ФОТО | Пред неа „паѓаат“ и најопасните криминалци: За Дијана велат дека е најубава полицајка на светот

Фото: Инстаграм

Убавата Колумбијка Дијана Рамирез има многубројни обожаватели ширум светот, а стана популарна откако се дознало дека е полицајка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana Ramirez (@dianelly_17)


Дијана на социјалните мрежи беше прогласена за „најубава полицајка на светот, а во интервју за странски медиуми истакнала дека „ѝ е чест што ѝ служи на полицијата“.

„Кога би имала повторно шанса да изберам кариера, не би се двоумела и повторно би станала полицајка, бидејќи благодарение на оваа институција сум таа што сум“, рекла таа „ЏамПрес“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana Ramirez (@dianelly_17)


Таа еднаш истакнала дека нема да се откаже од својата работа заради животот на инфлуенсерите и популарноста на социјалните мрежи.

Имено, Дијана патролира по улиците на најопасниот град, засолниште за нарко-картелите, Меделин.

„Сè и должам на полицијата, пред сè, што ме направи професионалец и жена каква што сум денес“, рекла таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana Ramirez (@dianelly_17)


Оваа силна жена била номинирана за воена инфлуенсерка на годината на наградите Инстафест, чија цел е да им оддаваат признание на професионалците кои создаваат дигитална содржина со голема публика.

„Чест ми е да ја претставувам полицијата со оваа номиниција“, рекла Дијана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana Ramirez (@dianelly_17)

Видео на денот