ФОТО | Познатата Касандра проговори за борбата со туморот: Не ми е лесно, се плашам!

Instagram
Instagram

Венецуелската актерка Кореимa Торес, која се стекна со слава со улогата на Касандра во истоимената серија, пред три години ѝ биле дијагностицирани бенигни тумори на дојката, поради што сега оди на редовни прегледи.

Кореимa објави фотографија од прегледот на својот инстаграм – профил и апелираше до сите жени да се грижат за своето здравје и да прават прегледи најмалку еднаш месечно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Coraima Torres (@lacoraima)


„Почнав со прегледи минатата недела. Сакам да ве известам дека мојата мамографија и ултразвук на дојка поминаа добро. Поради туморот, морам да се прегледувам на секои шест месеци“, напиша познатата актерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Coraima Torres (@lacoraima)


„Кога самата ќе направам преглед со допир, не ми е лесно, затоа што секогаш сум исплашена. Но, важно е да се испитате, дури и еднаш месечно. Одлично е да се разбере дека прегледите извршени на време можат да ви го спасат животот“, изјавила славната актерка.

Актерката е многу активна на социјалните мрежи и секој ден објавува фотографии во кои ги опишува своите секојдневни активности.

Видео на денот