Tag : касандра

Магазин Магазин слајдер Сцена

За неа времето како да застанало: Касандра позира во бикини на плажа (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата актерка од серијата „Касандра“, Кораима Торес, која во јуни наполни 47 години и тоа како води сметка за својот физички изглед. Познато е дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дури и во 5-та деценија може да се пофали со витко тело: Актерката која ја играше Касандра изгледа неверојатно во бикини! (ФОТО)

Слободен Печат
Актерката Кораима Торес позната како прочуената Касандра покажа дека за неа времето очигледно не прави разлика, бидејќи дури и во петата деценија таа го покажа...
Еспресо Шоу биз

Се сеќавате на Ранду? Погледнете како изгледа денес (ФОТО)

Слободен печат
Во теленовелата „Касандра“, која цела Македонија ја гледаше во 90-те, најпознати ликови беа Игнасио и Касандра. Сепак, многумина го забележаа Ранду, фрлачот на ножеви кој...
Еспресо Филм и ТВ Шоу биз

Совршено тело и „плочки“ на стомак: Касандра денес има 46 години и изгледа како „авион“ (ФОТО)

Слободен печат
Популарната актерка од Венецуела, Кораима Торес (46) врвот во својата кариера и беше по улогата на Касандра во истоимената серија. Експанзијата на шпански серии во Македонија...
Еспресо Шоу биз

ГО ПАМЕТИМЕ КАКО ИГНАСИО И ЛУИ ДАВИД: Синот на Освалдо Риос е поголем фраер од него (ФОТО)

Слободен печат
Овие два лика ги екранизираше актерот Освалдо Риос, кој оваа година ќе наполни 59 години....
Еспресо Шоу биз

ГИ ГЛЕДА ЛИ НЕКОЈ БИКИНИТЕ? Плејбој зајчица ги облекла „најситните бикини на светот“, видете како изгледа (ФОТО)

Слободен печат
Сезонава се изнагледавме различни трендови кога се работи за костимите за капење, од „андербуб“ (под дојка) бикини, па сè до бикините со ленти кои покриваат...
Еспресо Шоу биз

ПОПУЛАРНАТА КАСАНДРА навива за Ноле, а ужива во музиката на ОВАА балканска дива

Слободен печат
Во екот на популарноста на серијата, Кораима, заедно со актерот Хенри Сото (Ранду), ја посетија и Македонија, во склоп на балканската турнеја која ја вклучуваше...
MacedonianAlbanian