Tag : рак на дојка

Вести Македонија

МЗ: Обезбедена скапа биолошка терапија за жените со рак на дојка, воведено двојно читање на мамографските слики

МИА Агенција
Министерството за здравство соопшти дека се спроведуваат мерки и активности за подобрување на здравјето и животот на пациентите со рак на дојка. „Сите жени со...
Вести Скопје

Ученици од Аеродром во кампањата за борба против ракот на дојка и на простата

Слободен печат
Ученици од Аеродром денеска се приклучија во кампањата за борба против ракот на дојка и ракот на простата што се одбележуваат во текот на октомври...
Вести Жена Магазин Македонија

Теута Арифи во прекрасно издание и со силна порака до сите жени (ФОТО)

Слободен печат
Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи е позната по нејзиниот прекрасен моден стил, но и по силните пораки што честопати ги праќа до сите жени. Таа...
Останатo Спорт

ХЕРОЈСКИ ПОДВИГ: Го победи ракот и по четврти пат го преплива Ла Манш!

Слободен печат
Американската пливачка на долги патеки во вторникот наутро го преплива каналот Ла Манш не еднаш, не двапати, не трипати, туку четирипати непрекинато! Пливаше 54 часа...