18.8 C
Скопје

ФОТО | Обувки број 1 за пролет-лето 2021 година: Седумдесеттите години во нивниот најубав сјај!

Кога станува збор за овој модел, средината не постои…

Во седумдесеттите години од минатиот век,  кломпите беа апсолутен хит, а нивната популарност се прошири и на добар дел од 80-тите години, за потоа да паднат во заборав. Нивното враќање на модната сцена оваа година се должи пред се на луксузните дизајнерски куќи, кои ги вметнаа во нивните колекции за потоплите денови.

Кломпите или ги сакате или ги презирате, бидејќи кога станува збор за нив, се чини дека нема средина. Но, ако сакате да бидете во тренд, не заборавајте да размислите за нив бидејќи ќе ги видите на секој агол на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Moda Operandi (@modaoperandi)


Дизајнерите се обложуваат на големото враќање на кломпите, а трендсетерките веќе го избраа својот омилен пар и се фотографираа во нив.

Останува прашањето како да ги носите?

Одлично одат со тексас од глава до пети со мала плетена торба како шик моден додаток, а може да си играте и со животинскиот дезен – тие ќе се вклопат во него без никаков проблем.


Одлично одат и со фустани, но вистинска ретро вибрација ќе постигнете со тексас, без разлика дали се тоа ѕвонарки, миди здолништа или шорцеви со висок струк …

Ќе носите ли кломпи оваа пролет и лето?

Поврзани вести

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе за дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

Остави Коментар