Tag : обувки

Здравје Магазин

МОЖЕТЕ ДА СЕ РАЗБОЛИТЕ! Никогаш не купувајте ПОЛОВНА ОБЛЕКА, многу е опасно!

Слободен печат
Пабло Пикасо живеел 92 години и целиот свој живот почитувал еден принцип – никогаш својата облека и личните работи не ги подарувај на други луѓе....
Еспресо Жена Магазин Мода

Моден погодок: Изберете облека, обувки и аксесоари во пастелни бои (ФОТО)

Слободен печат
Нежните и благи нијанси кои истовремено се привлечни, се вистински одмор за очите. Ова лето токму тие доминираат во светот на модата, ние ви нудиме...
Магазин Семејство

Како да го отстраните непријатниот мирис од обувките

Слободен печат
Непријатниот мирис обувките го попримаат поради бактериите на кожата. Ако не можете да ги исперете, барем оставете ги на воздух да се исушат и да...
Еспресо Мода

6 модели на обувки кои и се потребни на секоја жена – Oстантото е чист вишок! (ФОТО)

Слободен печат
Сакале или не, војвотката од Сасекс, Меган Маркл во краток рок стана модна икона чиј стил ги инспирира жените ширум светот, а овој пат тоа...