22 C
Скопје

ФОТО | Каролина Гочева објави досега невидена фотографија: Денов, месецов, годинава!

На својот инстаграм – профил нашата позната пејачка, Каролина Гочева, објави досега невидена фотографија која предизвика бројни реакции и поддршка од нејзините колеги и фанови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva)

Иако не е многу активна на социјалните медиуми секоја нејзина нова објавена фотографија нејзините фанови ја проследуваат со внимание, а Гочева изминатиов период секогаш се трудеше да пренесе убава енергија на своите следбеници објавувајќи стари фотографии и убави спомени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva)

Како и сите музичари во нашата земја така и Каролина со нејзиниот тим се засегнати од ситуацијата поради пандемијата на коронавирусот и веќе многу долг период немаат никакви настапи и ангажмани.

Тешка година која не погоди од многу аспекти. Бројни загубени животи, немир, немоќ, страв и егзистенцијална борба.

Поврзани вести

Бен Афлек ѝ испратил видео: Нивин Џеј го откачила актерот мислејќи дека е лажен профил и сега се кае

Слободен Печат

Белгиски земјоделец „по грешка“ ја поместил границата со Франција

Слободен Печат

ВИДЕО: Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу со извонредна изведба на македонската песна „Оди ѕвездо“ од Наум Петрески

Слободен Печат

Нашиот музичар Гоце Талевски ја изгуби битката со коронавирусот

Слободен Печат

По долго отсуство од социјалните мрежи се огласи Адел – со посебна причина

Слободен Печат

ГАЛЕРИЈА: Ова е Давид Неделковски – козар кој се чувстува како Козак – слободен човек, во хармонија со природата, на пасиштата од својот прадедо

Мими Стојановска

Остави Коментар