Tag : Страв

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Детали од дневникот на Мајкл Џексон: Стравувал дека ќе го убијат, посакувал бесмртност и 20 милиони долари неделно

Слободен печат
Џексон за својот живот имал многу желби, но прераната смрт го спречи во остварувањето на истите… Починатиот крал на поп сцената, Мајкл Џексон, имал многу...
Вести Економија

Германските фирми зафатени од голема криза: Секоја петта стравува од пропаст

Слободен печат
Секоја петта германска компанија не ја исклучува можноста од пропаст поради последиците предизвикани од ударот на корона вирусот врз економијата, објавува институтот ИФО кој е...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

СТРАВ ОД КОРОНА: Трудниците земаат кредити за да се породуваат во приватни болници

Мими Шушлеска Петкова
Родилките од Скопје, исплашени од ситуацијата со коронавирусот, тешко се решаваат да го донесат на свет своето дете во државните родилишта, па без разлика дали...
Забава Магазин Магазин слајдер

Фобијата од пајаци никогаш не изгледала послатка: Погледнете како се борат со „ѕверот“ овие кученца (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Пајаците се едни од најголемите стравови на луѓето, а исто така и на животните. Колку се поголеми и повлакнести, толку стравот е поголем. Тоа најдобро...
Вести Македонија Слајдер

БРИМА: Се намалува скептицизмот, населението исплашено од можноста да се зарази од коронавирусот

Слободен печат
Кај населението во земјава се бележи зголемен страв од можноста за зараза со коронавирусот. Се намалува скептицизмот на луѓето за опасноста и заканите од вирусот,...
Вести Економија

Се враќа ли корона кризата повторно? Светските берзи испраќаат исти знаци како во февруари

Слободен печат
Ова се вестите на кои само на кратко заборавивме, а ваквите вести ги читавме во февруари, непосредно пред прогласувањето на пандемија од новиот корона вирус....
Ви Препорачуваме Колумни

Страв од летање

Сашо Орданоски
Според стравот што ВМРО-ДПМНЕ секојдневно го манифестира од можноста наскоро да се излезе на избори, не може да се заклучи ништо друго освен дека тамошните...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Нов страв од короната се шири на социјалните мрежи: Пазете, некој има намера присилно да ве тестира

Мими Шушлеска Петкова
Министерството за здравство најави дека од следната недела ќе почне скрининг на населението со кој ќе треба да се откриваат пациентите кои се носители на...
Забава Магазин

Неговиот изглед влева страв во коски: Ксердан можеби не е убав, но затоа е најмилиот мачор (ФОТО)

Слободен печат
Нема влакна, набрчкан е од глава до пети, постојано е намуртен и со ладен поглед, па токму затоа Ксердан важи за најстрашната мачка во светот....
Вести Свет Слајдер

Продавниците се претворија во куќи на стравот: Австријците со страв пазарат (ФОТО)

Слободен печат
За време на кризата предизвикана од коронавирусот, Австријците ги сменија навиките за купување. Според една неодамнешна студија, дури 61 процент од Австријците посетуваат супермаркети поретко...