ФОТО: Карис Зита Даглас освојува со својата убавина следејќи ги стапките на нејзината мајка Кетрин

Даглас
Фото: Profimedia

Навидум обична девојка, но со посебен шарм. Убавата Карис Зита Даглас која веќе е полнолетна млада дама се повеќе го привлекува вниманието на светската јавност, а нејзиното презимето веднаш открива дека таа е ќерка на актерската двојка Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CZD (@carys.douglas)

Оваа девојка со својата убавина и стил маѓепса многумина, а честопати може да се слушнат коментари дека секој ден се повеќе личи на нејзината мајка Кетрин. Мајкл и Кетрин, покрај ќерката Карис, го имаат и две години постариот син Дилан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CZD (@carys.douglas)


Карис Зита Даглас е родена во април 2003 година. Интересно е што Кетрин била бремена со Карис додека го снимала филмот „Чикаго“.

Карис завршила средно училиште овој мај, а летниот распуст го исполнила со бројни заеднички ангажмани и фотосесии со нејзината мајка. Двете беа дел и од една модна кампања во Рим, а притоа фановите на актерката се согласија дека Карис многу потсетува на Кетрин од нејзините помлади денови.

Видео на денот