3 C
Скопје

ФОТО: Како да го уредите ентериерот со црни ѕидови, а да не изгледа мрачно и морбидно? Ваквиот ентериер ќе им се допадне на сите!

Црната боја отсекогаш била одраз на луксуз и стил…

Како многу едноставна, црната боја секогаш добро функционира со пошироката палета на други бои во ентериерот, ја претставува класиката, буквално зрачи и го прави просторот побогат.

Не така одамна, дизајнерите на ентериери ја препознаа нејзината убавина и започнаа да ја применуваат при уредувањето на соверемените домови, како боја за ѕидовите. Најчесто тоа е акцентниот ѕид, иако неретко се среќаваат и повеќе црни ѕидови кои му даваат посебна нота на просторот. Меѓутоа, понекогаш класичниот црн ѕид може да изгледа премногу монотоно, исто како и белите ѕидови, кога делуваат монотоно.

Како црните ѕидови да ги направите посебни?

Црниот ѕид може да биде украсен и обложен на многу различни начини. Освен боењето на ѕидовите во црна боја, можете да користите и други облоги и материјали со цел да ги направите интересни.

Прочитајте и...  Азија Арџенто со ново обвинение: Режисерот Роб Коен ме силуваше додека го снимавме филмот „Брзи и бесни“

Тоа може да биде мермерот, црната цигла, каменот, плочките, црната табла како школска табла и сл. Изборот на материјали зависи од стилот кој се протега низ вашиот дом и секако од ефектите кои сакате да ги постигнете.

Погледнете неколку одлични идеи и слободно украдете ги…

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Поврзани вести

Памела Андерсон ги напушта социјалните мрежи: Нема да заработувате пари на мене!

Слободен печат

Едноставни и вкусни: Меки бисквити со тиква

Слободен печат

Која е вистината? Мила и Ештон цел свет ги разведува, а тие планираат заеднички проекти

Слободен печат

Уште две нови жртви на Мирослав Мика Алексиќ: Едната девојка со потресна исповед

Слободен Печат

Воопшто не им е лесно: За Иванка Трамп и сопругот нема повеќе место во Вашингтон, а не ги сакаат ниту во Њујорк

Слободен печат

Ви го претставуваме виното ANTIGONA 2019 од Стоби

Слободен Печат

Остави Коментар