25.8 C
Скопје

Tag : црни

Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО: Како да го уредите ентериерот со црни ѕидови, а да не изгледа мрачно и морбидно? Ваквиот ентериер ќе им се допадне на сите!

Слободен печат
Црната боја отсекогаш била одраз на луксуз и стил… Како многу едноставна, црната боја секогаш добро функционира со пошироката палета на други бои во ентериерот,...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

Во светот постојат само 4 бои на пасоши: Црвените се најчести, а зелените имаат посебна симболика

Слободен печат
Како одредени држави ја избираат бојата на пасошот? Веројатно не сте знаеле дека во светот постојат само четири бои на пасоши, а секоја земја има...
Вести Економија

Црни прогнози од Мудис: Eкстремно висок ризик од глобална рецесија

Слободен печат
Постои екстремно голема шанса рецесија да ја погоди глобалната економија во следните 12 до 18 месеци, смета главниот економист на компанијата „Мудис аналитикс“, Марк Занди....
Вести Свет

ХОРОР ВО МЕКСИКО – Пронајдени 44 раскасапени тела, се сомнева дека се УБИЕНИ СТУДЕНТИ

Слободен печат
Мексичките форензичари успеаа да ги идентификуваат 44-те раскасапени тела фрлени во бунар во државата Халиско во западниот дел на Мексико. Човечките остатоци се пронајдени надвор...