ФОТО: Фудбалерите го „сефтосаа“ теренот на „Јохан Кројф“ арената

фото: ФФМ

ФУдбалската репрезентација на Македонија денеска го напушти Букурешт каде ги одигра првите два натпревари на Евро 2020 и се пресели во Амстердам.

фото: ФФМ

Избраниците на селекторот Игор Ангеловски, в понеделник на „Јохан Кројф“ Арената ќе играат против Холандија во рамки на последното коло од групата Ц.

фото: ФФМ

Фудбалерите денеска пристигнаа во Амстердам, а вечерва веќе го одработија првиот тренинг во Амстердам. Селекторот Ангеловски одлучи да ги поштеди фудбалерите кои настапија на вчерашниот натпревар против Украина и тренираа само резервистите.

Видео на денот