10 C
Скопје

Tag : Амстердам

Спорт Фудбал

И Холандија ги отвора вратите за навивачите на ЕП, 12.000 фанови на трибините на „Јохан Кројф“ Арената

Слободен печат
По вчерашната одлука на романските власти да дозволат ограничен број на навивачи на Националниот стадион во Букурешт, денеска и Холандија дозволи да има навивачи на...
Вести Свет

Во центарот на Амстердам повторно дозволено изнајмување преку Ер-би-ен-би

Слободен печат
Откако холандски суд донесе одлука за укинување на забраната за изнајмување преку онлајн услуги како што е Ер-Би-Ен-Би (Airbnb), жителите на центарот на Амстердам повторно ќе можат да ги...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО: Снежна „војна“ меѓу полицајците и граѓаните во Амстердам предизвика негативни реакции на социјалните мрежи

Слободен печат
Во центарот на Амстердам полицајците им се придружиле во борбите со снег на граѓаните, а видео снимката од овој настан предизвика бројни реакции, бидејќи тоа...
Живот Магазин Магазин слајдер

Дали една од главните атракции на Амстердам заминува во историјата: Можеби овие промени само ќе ги активираат уличните дилери!

Слободен печат
Откако меѓународните посетители ќе се осмелат да се вратат на каналите што ги пресекуваат средновековните улици во Амстердам, тие би можеле да откријат дека повеќе...
Вести Свет

ВИДЕО: Полицијата со водени топови ги растеруваше демонстрантите во Холандија, уапсени се 25 лица

Слободен печат
Полицијата се судри со демонстрантите за време на денешните протести во Амстердам и Ајндховен, организирани против воведувањето карантин во Холандија. Во Амстердам, силите за спроведување...
Вести Свет

Градоначалничката на Амстердам сака на туристите да им забрани да влегуваат во кафулињата со марихуана

Слободен печат
Градоначалничката на Амстердам, Фемке Халсема, предлага забрана за влез на туристите во познатите кафулиња низ градот во кои се продава марихуана. – Голем број туристи...
Вести Свет

Амстердам планира забрана за марихуана за туристите

Слободен печат
Градоначалничката на Амстердам, Фемке Халсема, предложи да им се забрани на туристите да ги посетуваат градските „кофишопови” каде, како што првенствено се продава и конзумира...
Вести Македонија Слајдер

Зоран Заев најави легализација на марихуаната во македонските туристички места

СП.
Премиерот Зоран Заев најавува нов економски пакет кој вклучува и декриминализација и легализација на марихуаната во македонските туристичките места. Тој го изјави ова во интервјуто...
Спорт Фудбал

Дебито на Македонија на ЕП ќе биде на 13 јуни во Букурешт

Слободен печат
Најважната споредна работа во светот, фудбалот денеска внесе радост кај сите Македонци во овие тешки времиња во кои за жал „владее“ коронавирусот. Но, денеска во...
Спорт Фудбал

Барела ги овена „лалињата“ во Амстердам! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва во дербито на второто коло од Лигата на нации во рамките од Лигата „А“, репрезентацијата на Италија со 0:1 триумфираше над селекцијата на Холандија....