ФОТО | Џулија Робертс ужива на плажа во Австралија: Вистинска згодница во својата шеста деценија!

Џулија Робертс/Профимедиа
Џулија Робертс/Профимедиа

Актерката Џулија Робертс ужива на одмор со своето семејство во Австралија, каде го покажа своето тело во костим за капење на плажа.

Популарната актерка го прослави Божиќ со семејството во Австралија, а убавото време го искористија за суфрање, одмарање на плажа и релаксирање. Џулија прво беше „уловена“ од папараците во долго парео – кошула и спортско капче,  но тоа не ги прелажа да почекаат актерката да се појави во костим за капење.

Џулија Робертс/Profimedia
Backgrid USA / Profimedia

Откако се сместија на плажата, Џулија се ослободила од облеката и покажа дека е згодна жена.

Таа носи едноставен розов едноделен костим за капење кој ја следи линијата на телото и ги слави нејзините облини, пришто изгледа неверојатно.

Џулија Робертс/Profimedia
KHAP / BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia

Иако е Џулија во шестата деценија од животот, може да се пофали со совршен изглед, но и да ја оправда титулата за една од најпосакуваните жени во светот.

Видео на денот