ФОТО | Данијела Димитровска ужива во Будва: Манекенката го покажа извајаното тело во костим за капење

Фото: Инстаграм/Данијела Димитровска

Данијела Димитровска (36) важи за една од најубавите Србинки, манекенка која своевремено беше заштитно лице на модните куќи „Армани“, „Луј Витон“ и „Ив Сен Лоран“.

Димитровска, која е поранешна сопруга на водителот Огњен Амиџиќ (47), моментално е актуелна во медиумите поради нејзината нова љубовна врска со фудбалерот Јеврем Косниќ (30).

Доказ дека манекенката и ден-денес мами воздишки се нејзините последни фотографии од Будва, каде летува со нејзиното ново момче. Имено, таа се соблече во костим за капење и покажа дека е во одлична форма, нешто што се должи на нејзините редовни тренинзи и здравиот начин на исхрана.

„Изгледаш неверојатно“, „Оваа жена изгледа како да има 18 години“, „Брутално“, гласат коментарите на Инстаграм.

Фото: Инстаграм/Данијела Димитровска
Фото: Инстаграм/Данијела Димитровска

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот