ФОТО | Дамиано сака да ги бакнува момците од бендот, а неговата девојка ја привлекуваат и жени: Џорџа Солери искрено за својата сексуалност

Instagram
Instagram

Девојката на евровизискиот победник Дамианo Давид (22), славнaтa инфлуенсеркa Џорџа Солери (25) често споделуваа разголени фотографии, а притоа одговара и на интимни прашања поставени од нејзините обожаватели.

Имено, и овој пат, Солери реши да им открие некои детали од нејзиниот живот на своите следбеници, зборувајќи искрено за својата сексуална ориентација.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Giorgia Soleri (@giorgiasoleri_)


„Јас сум флуидна кога е во прашање сексуалноста, што значи дека подеднакво ме привлекуваат мажи и жени“, изјавила девојката на Дамиано одговараќи на прашање поставено на социјалните мрежи од нејзин обожавател.

Многумина се прашуваа и дали нејзината врска со фронтменот на групата „Манескин“ е во согласност со нејзините феминистички ставови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Giorgia Soleri (@giorgiasoleri_)


Што е толку феминистичко во врска со тоа? Да се има познато момче не е во согласност со феминизмот? Или би било пофеминистичко да ја криеме врската засекогаш. Мислам, дека тоа е прекрасна работа, нели? – истакнала Сорели.

Инаку, Џорџа и Дамиано се заедно повеќе од четири години и иако долго време ја криеле врската од јавноста, музичарот неодамна за првпат објавил нивна заедничка фотографија на својот инстаграм – профил, потврдувајќи дека се пар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by mich and dami♡ (@damiloml)


По четири години, можеме да кажеме, нели – напишал Дамиано на објавата.

Пред Дамиано да победи на Евровизија и да се дознае која е неговата девојка, Солери била добро позната инфлуенсерка, но ја следеле скоро двојно помалку луѓе од бројката на следбеници денес.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Giorgia Soleri (@giorgiasoleri_)


На нејзините обожаватели особено им се допаѓаат нејзините бројни тетоважи и провокативни фотографии кои често ги споделува на социјалните мрежи.

Видео на денот