„Форд“ удри во дрво – Слободен печат
Хроника

„Форд“ удри во дрво

Возачот Љ.С. бил пренесен во клиничката болница во Битола.

Вчера утро на крстосница од улиците „Македонска Фаланга“ и пат за стадион „Тумбе-кафе“ во Битола, Љ.С.(62) од битолското село Буково, управувајќи „форд фиеста“ со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во канделабра за улично осветлување и во дрво.

Љ.С. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во клиничката болница во Битола, каде му била укажана лекарска помош.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close